Se Naomi Campbell i hennes første beauty-kampanje noensinne

Publisert:

Del innlegg:

30 år etter hun var på coveret av franske Vogue som den første mørkhudede modellen.

Skjønnhetsmerker verden over slipper stadig nyheten om nye ansikt utad, men noen er rett og slett mer interessante enn andre.

Som når 48 år gamle Naomi Campbell gjør sin første beauty-kampanje noensinne for det amerikanske skjønnhetsmerket Nars.

Den ikoniske supermodellen er ansikt utad for Nars’ Spring 2019-kampanje. Det er, tro det eller ei, Campbells første beauty-kampanje noensinne – til tross for hennes lange fartstid i bransjen.

Kampanjen er fotografert av Francois Nars selv, og inkluderer en rekke close-ups av Campbell samt flere bilder i svart-hvitt.

Nyheten ble først delt av Nars på deres Instagram-konto onsdag med følgende sitat fra Francois Nars: «Naomi er en levende legende og tar med seg en sterk personlighet foran kameraet. Hun og jeg er som familie. Jeg har kjent henne siden begynnelsen av sin karriere. Jeg har beundret henne fra starten av – hennes skjønnhet og stil».

Også Campbell selv postet nyheten på sin Instagram med caption «Jeg er veldig glad for å være Nars’ nye ansikt utad. Fotografert av min gode venn Francois Nars».

https://www.instagram.com/p/BrlOETDA3Ha/

Campbell er en av de såkalte originale supermodellene som fikk internasjonal suksess på 80- og 90-tallet. I 1988 landet hun coveret av franske Vogue som den første mørkhudede modellen noensinne, og i 1989 gjorde hun det samme for amerikanske Vogues september-utgave.

Tidligere i år under filmfestivalen i Cannes i mai hintet Campbell om at hun ville legge modellkarrieren på hylla. Likevel fikk vi se henne på catwalken da Moschino viste sin samarbeidskolleksjonen med H&M tidligere i høst. Sammen med moren spiller hun også en rolle i julekampanjen til erkebritiske Burberry. Campbell lanserte nylig også sin egen Youtube-kanal.

Hovedbilde: Naomi Campbell for Numero Magazine.

Les også: Beauty-guru og kjendishårstylist er død

Siste artikler

Dette kan du finne på i Oslo i helgen

Enda usikker på hva du skal finne på i helgen? Hva med å sette i gang julestemningen på...

Comprimé: Kapselgarderoben som tåler livet

Comprimé kombinerer tidløs stil med funksjonelle materialer - og vil gjøre det enklere å kle seg godt hver...

Kjendisinvestor investerer i Lululemon

Den amerikanske investoren Michael Burry, best kjent fra filmen The Big Short og for sin rolle i å...

6 trender vi ser overalt akkurat nå

Fra catwalkene i Paris til gatene i Oslo - denne sesongen handler mote om varme, volum og tekstur....

Dua Lipa i samarbeid med eksklusivt hudpleiemerke

Det tyske hudpleiemerket Augustinus Bader har lenge hatt kultstatus blant skjønnhetsentusiaster verden over. Kjente profiler og deres hudpleiere...

Not My First: Når skandinavisk design møter western-luksus

For første gang i Norge lanseres et Luxury Cowboy-brand.Et nytt norsk klesmerke rir inn på motescenen: Not My...

Singles day: Gjør de beste kuppene!

Singles Day har utviklet seg fra et kinesisk fenomen til en global påminnelse om at egenkjærlighet også fortjener...

Endelig åpner Prada-butikken i Oslo

Etter lang tids venting og måneder med spekulasjoner er det nå offisielt: Prada åpner sin første norske butikk...