Undertøy, shapewear og loungewear: den 12. november åpner etter planen en egen SKIMS-butikk på Steen & Strøm i Oslo.
Det begynte med kun shapewear og har vokst til et helt univers av undertøy, myke basisplagg og loungewear. Nå får SKIMS, grunnlagt av Kim Kardashian og Jens Grede, sin første dedikerte butikk i Norge.

Adressen blir Steen & Strøm, hvor merket flytter inn i et 125 kvadratmeter stort lokale i fjerde etasje. Ifølge varehuset får butikken landets største utvalg av SKIMS. Steen & Strøm blir også den eneste norske forhandleren av merkets BH-sortiment.
Fra skjerm til prøverom
For dem som har vært nysgjerrige på passformene, men nølt med å klikke hjem undertøy på nett, blir det snart mulig å ta turen innom et prøverom i Oslo sentrum. Ved lanseringen blir Steen & Strøm byens eneste fysiske forhandler av merket.
– Vi har gledet oss til å ønske SKIMS velkommen til Steen & Strøm. Merket har skapt stor interesse internasjonalt, og nå kan vi snart tilby norske kunder det bredeste utvalget i landet, sier David Wilkinson, Executive Director ved Steen & Strøm, i en pressemelding.
I hyllene kommer blant annet undertøy og BH-er fra merkets Core Collection, shapewear fra Seamless Sculpt-serien, loungewear og sesongbaserte kolleksjoner.
Også mennene får sitt: SKIMS Mens blir tilgjengelig i varehusets undertøysavdeling for herre!
Åpner etter planen 12. november
SKIMS ble lansert på nett i Norge den 15. oktober. Den fysiske åpningen er planlagt til 12. november, og gir kundene mulighet til å kjenne på materialene, sammenligne størrelser og få hjelp med passformen.


– Med en egen SKIMS-butikk kan kundene utforske kolleksjonene, prøve produktene og få personlig veiledning. Det er en viktig del av handleopplevelsen vi ønsker å tilby på Steen & Strøm. Vi gleder oss til å åpne dørene, sier Wilkinson.
