Vårmote med Chris Abolade: – Slapp, sexy og ON!

Publisert:

Del innlegg:

– Akkurat nå går jeg for grandad comfort over alt.

I denne sesongbaserte spalten intervjuer vi spesielt utvalgte personer om blant annet stil, inspirasjon, trender og andre hotte tips basert på sesongen.

Denne gangen har vi snakket med artist Chris Abolade.

Hvordan vil du beskrive din personlige stil?

– Hm. Faktisk veldig simpel, har prøvd ut mye forskjellig. Det stresser meg. Så jeg går bare i tøy jeg føler meg rolig i, med et hint av sexy. Skjønner du? 

– Jeg har masse tatoveringer som er veldig høylytte. Så jeg demper det litt med casual clothing. 

(FOTO: @chrisabolade/Instagram)

Hva inspirerer deg mest når du setter sammen antrekk?

– Spørs veldig på hva jeg skal. Det som inspirerer meg mest er vel dagshumøret mitt, og hvor god tid jeg har på meg til å sette sammen et antrekk.

– Jeg har ofte noen favorittplagg, som jeg bruker ihjel før jeg hopper over på neste. 

Hvilke trender ser du mest frem til denne våren?

– Alltid like spennende å se hva som blir mest trendy. Gleder meg til å se hvem jeg selv genuint synes kjører en kul stil; alltid noen som overrasker meg. 

(FOTO: @chrisabolade/Instagram)

Hva er et must-have-plagg for våren?

– Uggsa mine! De er comfy! Jeg liker dem. Veldig. Jeg har 6-7 par.

Hvilke farger og mønstre tror du vil dominere denne sesongen?

– Jeg vet ikke as! For å være helt ærlig, føler det er så mye forskjellig. Folk er litt mer vågale. Det er kult.

Er det noen spesifikke materialer eller snitt vi bør se etter?

– Hmmmmmmm. Jeg tenker fortsatt ……

Hvordan styler du lag-på-lag på en vårdag med skiftende vær?

– Ofte en genser med kul fit og en vintage work-wear jakke. Som ofte kan se litt slitent ut. Litt mørke, brune, grå, varme, matte farger. Jeg liker å se shabby ut.

– Er det meldt regn og jeg skal være ute, så tar jeg på meg regnjakke. 

(FOTO: @chrisabolade/Instagram)

Har du noen stylingtips for å friske opp garderoben uten å kjøpe nytt?

– Det er vanskelig. Uten å på en måte fakke opp klærne. Kanskje få klærne sydd litt inn. Pusse jeans med litt sandpapir. Tusje på dem, men det blir som oftes 99% stygt.

– Eller få trykket noe kult collage design på gensere du er litt lei. Det har jeg faktisk gjort. Da får man litt merch-feeling. Jeg trenger også tips til dette. Er veldig lei mye av klærne mine! 

Hvilket plagg eller tilbehør investerer du alltid i?

– Basics! Fra Weekday for eksempel. Og vintage belter. Det er gøy. 

Hvordan balanserer du komfort og stil i vårantrekkene dine?

– Akkurat nå går jeg for grandad comfort over alt. Så jeg går egentlig bare comfy. Tror jeg, haha.

– Balanse er noe jeg aldri har håndtert i livet. Ikke når det kommer til klær heller.

(FOTO: @chrisabolade/Instagram)

Hva er ditt beste tips for å gi nytt liv til gamle vårplagg?

– Kanskje skaffe litt tilbehør. Nye briller, nye sko, nytt skjerf. Små ting som kan gjøre en fin forskjell, uten å koste skjorta. Eller se på folk som inspirerer deg, og prøve å kopiere så godt du kan med det du har! Alle kopierer. Alltid. 

Hvilke tre ord beskriver vårmoten din i år?

– Slapp. Sexy. ON. Hahaha.

Har du en signatur-look for våren?

– All black. Svart hoodie. Svarte jeans. Hvit basic tee. UGGS. Work-wear jakker. Stramme luer fra t3.blogg.

(FOTO: @chrisabolade/Instagram)

Siste artikler

Pia Tjelta får rolle i «The Day of the Jackal»

Pia Tjelta er med i andre sesong av Sky-thrilleren der Eddie Redmayne spiller en leiemorder som stadig skifter...

M&H tester årets julekalendere: Disse får du tak i nå, og er verdt det!

DEL 3 Nordisk hudpleie, koreansk glød, produkter til hår og skjegg, og 24 dager med MAC-glam. I del tre...

Startet på et stuegulv i New York. Nå drømmer hun om Oslo

Det svenske motemerket Stylein fyller 25 år og har aldri gått bedre. Norge er nå merkets nest største...

Nå er skogen på tallerkenen

Elgjakten er i gang, og hjort og rype har allerede vært lovlig bytte i flere uker - i...

I klesskapet til: Maria Mena

På scenen er det glitter og lange kjoler. Hjemme skal antrekkene passe med småbarnslivet. Maria Mena gir oss...

Fetisha Williams lanserer DRØY: – Mitt hjerte er fullt

Etter tre års arbeid lanserer Fetisha Williams sitt eget merke. Først ut er en kroppsrens som skal gjøre...

Slik vil vi ha høsthåret nå

Myke klipper, blanke lengder og en lugg som gjerne får leve litt sitt eget liv. Høstens hår frister...

Slik blir nye VIXEN Awards: Færre kategorier, ny «Folkets favoritt» og business-pris på vent

VIXEN Awards rydder i kategoriene før neste utdeling. Flere priser slås sammen, helse fordeles på to kategorier, og...