Bilde via Instagram @zoeisabellekravitz

Sminkefrie selfies trender på Instagram i karantenetider

Stjernene omfavner sin naturlige skjønnhet.

Akkurat nå er store deler av verden hjemme, enten grunnet karantene eller sosial distansering. Dette gjelder selvfølgelig også kjendisene, som har trykket pause på alle sine prosjekter for å hindre videre smittespredning.

Men innhold må man skape og følgerne, som er fulle av kjedsomhet, har sjeldent vært mer sultne på nye ting å la øynene hvile på, eller ting de kan trykker liker på og dele.

Men hva skjer når man knapt er ute av huset på ukesvis, joggedressen er blitt den nye daglige uniformen og sminkepungen begynner å bli støvete?

Jo, kjendisene har sett sitt snitt til å omfavne sin naturlige skjønnhet – og dele bilder av sine sminkefrie fjes med omverdenen via Instagram.

Les også: Supermodellene har fått en «nerdete» hobby

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Julia Roberts (@juliaroberts)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Eva Mendes (@evamendes)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Justin Bieber (@justinbieber)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Helen Mirren (@helenmirren)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Bella 🦋 (@bellahadid)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Halle Berry (@halleberry)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Zoë Kravitz (@zoeisabellakravitz)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Cara Delevingne (@caradelevingne)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av kristen bell (@kristenanniebell)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Emily Ratajkowski (@emrata)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Karlie Kloss (@karliekloss)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Yara (يارا‎) Shahidi (@yarashahidi)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Jessica Alba (@jessicaalba)

Se dette innlegget på Instagram

Et innlegg delt av Gabrielle Union-Wade (@gabunion)

Les også: – Her om dagen hadde jeg møte med redaksjonen min i morgenkåpe