Hopp til hovedinnhold Hopp til Søk Hopp til Sidebar
Petra Henriette hårtrender
Høstens hårtrender handler mye om luggpartiet. (Foto: Instagram @petrahenriette)

Dette er frisyrene it-jentene sverger til i høst

Én ting er de enige om: lugg står i fokus.

Når høsten kommer, er det typisk at man føler for en eller annen forandring eller fresh start også når det kommer til utseende. I tillegg har vi tross alt tilbragt største delen av året hjemme uten å legge den største innsatsen i håret.

Nå er det ekstra digg å bruke tid på utseendet!

Det er tydelig at både influencerne og kjendisene gjerne koster på seg et par ekstra minutter foran speilet for å lage en frisyre for tiden.

Dette er håret som trender nå:

1. Luggen i små fletter

Midtskill med lugg i små fletter trender. I hvert fall skal vi tro blant annet Bella Hadid, Dua Lipa – og den norske influenceren Petra Henriette, som har delt bilder av sveisen flere ganger. Godt nok for oss! Vi digger hvordan det både kan være med på å gi looken din mer edge og gjøre den søtere.

Midtskill og luggen i småfletter på influencer Petra Henriette Rufi Graven. (Foto: Instagram @petrahenriette)

2. Boblehestehale

Å lage en hestehale med flere strikker på rad er en fin måte å variere uttrykket på. Denne funker også fint i ulike hårlengder, det er bare å bruke færre strikk. Variér også gjerne mellom høy og lav hestehale, og mellom å ha strikker hele veien ned versus å la et siste, lengre parti henge løst.

Influencer Maria Wos ser fresh ut med mange strikk i fletta. (Foto: Instagram @mariiawos)

3. Høy hestehale

En høy hestehale er klassisk, praktisk og ganske så fab. Sveisen funker fint uansett om du har veldig langt eller halvlangt hår – og den er glam nok til å passe på fest samtidig som den er sporty. En sikker go-to utover høsten.

Influencer Maren Schia rocker ofte en høy hestehale. (Foto: Instagram @marenschia)

4. Low bun med luggen ute

En lav knute i nakken er en sikker vinner – men den kan komme i mange ulike varianter. Nå trenger den ikke nødvendigvis være så sleek eller stram, for luggen skal nemlig være ute. Det henger muliggens sammen med at såkalt money piece og chunky highligts trender! Enten du har lysnet luggen eller ikke, rammer frisyren fint inn ansiktet. Og om du vil variere litt, kjør gjerne samme frisyre med en fin hårklype i stedet for bun.

Luggen ute på influencer Nnenna Echem. (Foto: Instagram @nnennaechem)

6. Half-up med luggen ute

Denne sesongen handler alt om luggen. Ikke bare skal den helst stå i kontrast til resten av håret fargemessig, men den skal også fremheves gjennom frisyren. En half-up med enten løs hale eller bun i kombinasjon med luggen ute funker like godt til strikkagenseren som til partyantrekket.

Artist Dua Lipa er fan av half-up med luggen ute. (Foto: Instagram @dualipa)

7. Fletta med skjerf i

Det er generelt mye fletter å se denne sesongen. Gjør den gjerne mer spennende ved å flette inn et skjerf.

Influencer og modell Andrea Steen med langt silkeskjerf i fletta. (Foto: Instagram @andreasteen)

9. Super sleek

Er du keen på å slippe tull og tøys og hår som går rogue – kjør en supersleek look. Både cleant og et statement i seg selv.

Influencer Josefine Vogt har vært å se med supersleek hår flere ganger i sommer. (Foto: Instagram @josefinevogt)

8. Håret skal bak ørene

Naturlig nok, er det ikke hver dag man gidder å fikse noe særlig på håret. Løst hår er alltid innafor! Men skal vi tro it-jentene, skal luggen i dette tilfellet tuckes bak øret. Midtskill er også tingen.

Influencer og podcaster Janka Polliani er ofte å se med løst hår, midtskill og håret bak ørene. (Foto: Instagram @polliani)

9. Høy flette

Enda ei flette – og denne er like perfekt når du har en bad hairday, når du skal trene eller når du skal på fest! Den høye fletta er en go-to vi er her for.

Influencer Dina Hansen vet hvordan man lager ei perfekt høy flette. (Foto: Instagram @dinahansen)

Les også: Slik gjør ekspertene huden klar for høsten

Siste saker

Mest lest nå
Les mer