Johan returnerer til J.Lindeberg

I 1996 startet designeren Johan Lindeberg opp merket med samme navn, «J.Lindeberg», men har de siste ti år holdt på med litt andre prosjekter. Til neste år returnerer svensken igjen til sitt eget merke som kreativ konsulent.

– Vi er veldig glade for å få Johan tilbake for å bidra til neste trinn av merkets vekst, sier nåværende medeier Stefan Engström til i-D Magazine

På disse ti årene vekk fra J.Linderberg har designeren rukket å hjelpe Justin Timberlake med blant annet hans merke «William Rast», gjøre et årslangt prosjekt med rapperen Jay-Z og startet opp «BLK DNM» som det tidligere i vår ble kjent at Lindeberg skulle forlate.

Les også: Norske motemerker i vekst: Johnny Love

J.Lindeberg startet kanskje opp som et golfmerke, men har endt opp med å bli mest kjent for sine dresser og skjorter i ren, preppy stil. De tilbyr golfklær for både herre og kvinne i tillegg til moteklær for begge.

Screen Shot 2015-12-24 at 20.34.29

Screen Shot 2015-12-24 at 20.36.25

Screen Shot 2015-12-24 at 20.36.41

Screen Shot 2015-12-24 at 20.37.25

Screen Shot 2015-12-24 at 20.37.49

Fotos: J.Lindeberg & J.Lindeberg Woman (Instagram)

Les også
Fast fashion-kjede konkurs for andre gang

Siste saker

Mest lest nå
Les mer