Frisinnet Ally McBeal møter Clueless?
Emily Ratajkowski tar Inamorata Women i en ny retning.
Merket, som modellen startet i 2017, er mest kjent for bikinier og badedrakter. Men nå serverer hun en mer formell – og mer påkledd – kolleksjon:
Oversized blazere. Dog med miniskjørt som hos noen kontorer blir NSFW? (Se bilder nedenfor.)
Emily forteller til Vogue at hun ikke opptatt av hva folk måtte mene, og at hun ikke er fan av å følge etikette for antrekk.
– En venn av meg sa at å ha på seg det du vil ha på deg [på jobb] er en test. Hvis noen ikke tar deg seriøst, da er ikke det en person du har lyst til å jobbe sammen, sier 28-åringen, som mener at hennes nye design er litt rebelsk.
– For meg, fordi [skjørtet] er mikromini, har det noe «fuck you» ved seg.
– Vi har alle vært i situasjoner hvor man tenker «sømmer det seg å ha på dette?». Jeg liker å ha på den type dress som jeg selv vil, uten å bekymre meg over at noen blir krenket, konkluderer Emily.
Kolleksjonen ble nesten utsolgt på to timer, men den London-fødte Los Angeles-jenta har et nytt parti på vei inn. Foreløpig styrer hun forretningen alene med en venninne,
(Det italienske ordet «inamorata» betyr kvinnelig elsker.)
Se bildene av den nye kolleksjonen til Emily Ratajkowski:






Emily Ratajkowski: – At jeg spiller på sex på Instagram er feministisk