Kygo har åpnet pop up-butikk i Oslo

Publisert:

Del innlegg:

I fjor lanserte Norges tropical house-konge Kygo sitt eget lyd- og klesmerke, Kygo Life. Etter en pangstart satses det nå på en pop up-butikk midt i Oslo Sentrum.

Jon Inge Gullikstad

Kyrre Gørvell-Dahll startet merkevaren Kygo Life høsten 2016 med et mål om å fange den tropiske stemingen fra musikken sin i lyd- og moteprodukter. Selv står Kygo på scenen i Las Vegas, men Melk & Honning møter CEO for Kygo Life, Jon Inge Gullikstad, i den nyåpnede pop up-butikken i Øvre Slottsgate 18.

– Det dukket opp en mulighet om en midlertid butikk her, og strategisk er det viktig for oss å bygge opp merkevaren rundt Kygo Life, forteller Gullikstad.

Tidligere har de hatt pop up-butikker i artistens hjemmetrakter i Bergen og i Los Angeles. Disse har vært åpent i et par dager i forbindelse med lanseringen av Kygo Life og konsert i LA. I Oslo satser de dog større. Butikken på 100 kvadratmeter skal være åpen i hele seks måneder, fram til desember 2017.

– Dette er spennende testkonsept, hvor vi også ser på mulighetene til å utvide med butikker andre steder. Kyrre spiller i veldig mange forskjellige deler av verden, så vi skal muligens legge litt opp etter det. Nå som vi skulle investere litt i look og feeling så vi på det som hensiktsmessig å holde oppe en stund når vi først åpner butikk i Oslo Sentrum, sier Gullikstad.

Bilde av ingangen til Kygo Life i Oslo

Bilde av høytalere og klær fra Kygo Life butikken i Oslo

Kygo Life fikk en pangstart det første halvåret etter lanseringen.  I løpet av den siste delen av 2016 omsatte livsstilmerket for 31 millioner kroner med et overskudd på 500.000.

– Lyd er i overvekt omsetningsmessig, men klær er mye av det som bygger profilen og som forsterker lifestyle-konseptet, forteller Kygo Life-sjefen.

Det er ikke Kyrre selv som sitter med tegneblokken å designer klærne. Kygo Life er opptatt av å holde den norske bransjen nær og har jobbet med flere norske designere for kolleksjonene – blant andre Frank Remme som står for SS18.

– Vi er veldig glad for å ha han med på laget siden han har en veldig bred erfaring fra alt fra Dior til H&M og sitt eget selvtitulerte merke. Så vi gleder oss til den kolleksjonen havner i butikk. Men Kygo er også veldig involvert. Han er både på eiersiden og kommer med input til designere.

Detaljbilde fra Kygo Life-butikken i Oslo

Utgangspunktet for hele merket er at hver kolleksjon skal ta inspirasjon fra artistens hjemland og skandinaviske look mikset med musikkstilen hans tropical house.

– Det skandinaviske har vært veldig sterkt nå i begynnelsen for å skape oss en god grunnmur, men etter hvert kommer kolleksjonen til å få mer og mer tropiske innspill. Fremtidige kolleksjoner vil være enda mere fargerike og lekne, forteller Gullikstad.

Det er viktig for Kygo Life og bygge opp merkevaren selvstendig, slik at de ikke «bare» blir merchandise til Kygo.

– Det er en hårfin balansegang, i og med at hans stil er mye basert på utgangspunktet capser og t-shirts som er mye brukt som merch. Men jeg føler at vi i utgangspunktet har klart det ganske bra. Vi har gjort noen justeringer etter hvert for å finne fram til Kygo Life sin identitet, det er viktig for oss å behandle det som et selvstendig merke når det kommer til for eksempel kvalitet, avslutter Gullikstad.

Hovedbilde via Instagram @kygomusic. Foto: Johannes Lovund.

Les også: Høyer med ny luksussatsning

Siste artikler

Halloween på en lørdag: Slik blir skrekkhelgen 2026

Kostymefest i Gamle Logen, dans på TAKET og skummel filmmusikk i Konserthuset. Her kan du feire halloween i...

M&H tester årets julekalendere: Fra beauty-favoritter til lakris

DEL 4 Små skjønnhetsgaver eller noe godt å spise? I del fire av årets julekalendertest ser vi nærmere...

I klesskapet til: Marie-Louise Lange

Vintage-referanser, store jakker og en forkjærlighet for dyreprint. Marie-Louise Lange liker klær med karakter, og synes ikke det...

MOTHER tar oss med tilbake til platesjappa

Det amerikanske denimmerket MOTHER har slått seg sammen med den legendariske platebutikken Amoeba Music. Resultatet er en kapselkolleksjon...

Herremote 2026: Brunt er det nye svarte, og andre nyheter for garderoben

Denne sesongen handler herremoten litt mindre om å skille seg ut, og heller mer om å se gjennomført...

Ganni x Lululemon kommer torsdag: Leopardtights, rysjer og benvarmere

Danske Ganni og Lululemon slipper en 80-tallsinspirert treningskolleksjon torsdag 15. oktober. Her er plaggene og prisene. Danske Ganni og...

Startet på et stuegulv i New York. Nå drømmer hun om Oslo

Det svenske motemerket Stylein fyller 25 år og har aldri gått bedre. Norge er nå merkets nest største...

I klesskapet til: Martine Halvorsen

Oversized strikk, en kåpe som fortjener navnet sitt og klær det faktisk er godt å gå i. Martine...

Michelin-restauranter i Norge: her finner du en stjerne nær deg

Alle de 21 norske Michelin-restaurantene for 2026, sortert etter by, så du finner nærmeste stjerne, hva det koster for to og om det er verdt en reise.

Julemarked i Oslo 2026: datoer, åpningstider og tips fra oss som bor her

Skal du til Oslo på julehandel? Jul i Vinterland er åpent hver dag og gratis fram til 3. januar 2027, og OBOS-medlemmer kommer gratis inn på Folkemuseets julemarked lørdag 5. desember.

Ting å gjøre i Oslo: 40 tips fra oss som bor her

Planlegger du en helg i Oslo? De 40 tipsene er sortert etter situasjon: gratis, regnvær, med barn, oppe i marka og ute om kvelden, med ungdomsrabatter og T-banestengingen i november.

Hotell i Tromsø: 10 steder å bo i nordlyssesongen

Skal du fly nordover fra Oslo for å se nordlys? Her er ti steder å bo i Tromsø, sortert etter budsjett, barn, bil og hund, med priser på parkering og kjæledyr.

Steder å besøke i Norge: 25 steder vi tar med gjestene våre

Får du besøk fra utlandet? Dette er de 25 stedene vi tar med våre egne gjester til, sortert etter én dag, en helg, en uke og en tur nordover, med togtider og priser.

Ting å gjøre i Bergen: 25 tips, uansett vær

Skal du til Bergen på helgetur eller i jula? De 25 tipsene er sortert etter situasjon: gratis, regn, med barn, jul og opp på fjellet, med reisetid fra Oslo og familiepriser.

Ting å gjøre i Stavanger: 20 tips utenom Preikestolen

En vinterhelg i Stavanger: 20 tips sortert etter situasjon, med student- og familiepriser, fjordcruise i romjula og hva som er stengt fram til nyttår.

Ting å gjøre i Ålesund: 15 tips for en helg

En helg i Ålesund: 15 tips sortert etter situasjon, fra Aksla og jugendbyen til Atlanterhavsparken og Alnes fyr, med familiepriser og vinteråpningstider.