«Få kan ha på seg alt og pull it off».
Hvert år kårer britiske GQ Magazine de mest stilfulle kvinnene og mennene. I fjor var det Kendall Jenner som toppet listen over stilfulle kvinner, etterfulgt av Griff, Zoë Kravitz og Rihanna. Lil Nas X ble kåret til den mest stilfulle mannen, etterfulgt av Timothée Chalamet, Skepta og Frank Ocean.
Nå har GQ Magazine nok en gang kåret de mest stilfulle – denne gangen i en samlet liste kalt most stylish people on the planet.
Det er Bella Hadid som stikker av med seieren som den mest stilfulle personen på planeten i 2023.
Stjernen var nummer ti på listen under fjorårets kåring, men har nå klatret rett til topps. Og det kommer selvfølgelig med en god begrunnelse.
«Få kan ha på seg alt og pull it off. Men få er Bella Hadid, prinsessen som ble lovet, hun med mange vinkler, den utvalgte som virkelig kan ha på seg hva som helst, og vår best kledde person på planeten» skriver magasinet.
«Det har vært utallige tilbakeblikk: stringtrusene som synes over joggebuksene, Clueless-rutene, hipsterjeans med et snitt langt under havnivået. Men, med litt Balenciaga-grunge og ekte kjærlighet for klær, føles Bellas tilbakeblikk nyere, mer sexy, til og med litt truende. Og det er så mange versjoner av henne» står det videre i begrunnelsen.
Men det som visstnok sikret 26-åringen førsteplassen er måten hun styler herreklær.
«Skreddersøm. Prada loafers. Store denimjakker. Det var til og med et slips på et tidspunkt. Det er bølgete, klassisk, og ukomplisert på samme tid. Hadid kler herreklær bedre enn de fleste menn – og hun kan fortsatt ha på seg alt annet» avsluttes begrunnelsen.
Videre på listen over de mest stilfulle personene på planeten finner vi Timothée Chalamet, Tyler, the Creator og Harry Styles.
Chalamet hylles for å kunne ha på seg en blodrød jumpsuit med åpen rygg på en premiere og faktisk se bra ut, mens Tyler, the Creator får en tredjeplass blant annet for sine halstørkler, Dr. Martens, hvite sokker, strikkegensere uten ermer og fuzzy cardigans.
GQ Magazine påpeker at Harry Styles kan få selv det mest merkelige antrekket til å se kult ut.
«Frustrerende for de fleste, men bra for ham» skriver de.
Neste kvinne på listen er Zendaya.
Magasinet påpeker at skuespilleren kler seg i flere dresser enn de fleste menn – og ser bedre ut.
Videre på listen finner vi navn som Kid Cudi, Justin Bieber, Lil Nas X og Emma Corrin.
Les også: Nå har kjendisene lagt sin elsk på denne: – Like relevant i dag som for 20 år siden