Hopp til hovedinnhold Hopp til Søk Hopp til Sidebar

Modell drapsoppfordret (?) hos Rick Owens

 

Det er ikke første gang Rick Owens skaper oppstyr på visningsarenaen. Tidligere har afro-amerikanske dansegrupper «steppet inn» for modeller, i fjor viste modeller glimt av penis under herremoteuka. Under dagens presentasjon ble det politisk, da tyske Jera Diarc holdt opp et banner som leste «PLEASE KILL ANGELA MERKEL (NOT)».

– (…) Det var ikke min idé. Han dro det fram, og jeg slo han når kom tilbake. Vi har jobbet sammen i rundt 12 år, jeg tror han følte seg komfortabel nok til å gjøre dette – og jeg er rasende, fortalte Rick Owens backstage, like overrasket som publikum.

rickowens.eu

rickowens.eu

 

Foruten å være en av motehusets faste muser, har modellen tidligere vært engasjert i diverse «Occupy…»-bevegelser, og ytret flere venstre-orienterte, politiske tanker på Facebook.

Se fjorårets (planlagte) steppe-visning under:

Les også
Antonietta: Italiensk nykommer på Briskeby

Siste saker

Mest lest nå
Les mer