Hopp til hovedinnhold Hopp til Søk Hopp til Sidebar

M&Hs guide: Sesongens jeanstrender

Jeans er noe av det viktigste du kan ha i garderoben denne sesongen.

Det er ingen tvil om at vi har tatt jeansen tilbake, nå i post-lockdown-livet. Det ser ut til at en hel verden har savnet favorittbuksene, som kanskje ikke var de mest komfortable å ha på seg mens man bare gikk hjemme. Men nå! Vi lever livet igjen, og vi gjør det iført denim.

Melk & Honning har laget en guide til denne sesongens jeanstrender. Finn dine favoritter, og kjør på med denim i høst.

Straight leg

En klassisk straight-leg er et must i ethvert klesskap. Perfekt til både lave og høye boots, hæler, loafers og sneakers – et valg som funker uansett hvilke høstsko du sverger til. Dette er den typiske effortlessly chic-buksen!

Darja Barannik i rette jeans. (Foto: Instagram @darjabarannik)
Janka Polliani i rette jeans. (Foto: Instagram @polliani)

Boot flare

Boot flare har en superflatterende fit! Jeansmodellen som gjerne sitter strammere rundt hoftepartiet og på lårene, er stilig med både høyt og lavt liv. De lange og vide beina gjør at buksen legger seg pent over både boots og sneakers, i tillegg til at den naturligvis passer godt til hæler.

Nora Krog i boot flare-jeans med lavt liv. (Foto: Instagram @norakrog)
Marie Reierth i boot flares. (Foto: Instagram @marie_reierth)

Mørk vask

Den mørke vasken trender igjen, og både influencere, kjendiser og store motehus som Chanel og Prada har lagt sin elsk på den mørke vasken, også kalt raw denim. Den mørkere fargen er perfekt til elegante, sofistikerte looks, men gjør seg også godt til mer casual eller street-inspirerte looks.

Ida Broen i mørk vask. (Foto: Instagram @idabroen)
Josefine HJ i mørk vask. (Foto: Instagram @josefinehj)

Wide leg

Jeans med vide bein i alle farger – ja takk! En skikkelig fresh buksemodell, som gjerne gir deg etterlengtede legs for days. Ja takk, nok en gang. Style den vide jeansen sammen med et par chunky boots eller et par fargesterke hæler utover høsten.

Tine Andrea Lauvli i sorte, vide jeans. (Foto: Instagram @tineandreaa)
Lisa Olsson i wide leg. (Foto: Instagram @lisa.olssons)
Amie Therese Hagen i beige, vide jeans. (Foto: Instagram @amietheresehagen)

Baggy jeans

Det er ikke feil at den baggy jeansen er i trendbildet. Ikke bare er den like kul til sneakers, boots eller loafers som til høye hæler, men den er også uten tvil komfortabel. Ikke helt ferdig med joggedressen likevel? I så fall, får du i både pose og sekk med en baggy jeansvariant.

Emili Sindlev i baggy jeans. (Foto: Instagram @emilisindlev)
Nora Krog i baggy jeans. (Foto: Instagram @norakrog)
Dua Lipa i baggy jeans. (Foto: Instagram @dualipa)

Ripped

Ripped eller distressed denim gir et avslappet uttrykk, eller kan også funke som en kontrast som gir antrekket det lille ekstra. I høst er det slettes ikke feil om jeansen er slitt nok til å gi assosiasjoner til samtlige band på 2000-tallet.

Emili Sindlev i ripped jeans. (Foto: Instagram @emilisindlev)
Dina Hansen i mørke, ripped jeans. (Foto: Instagram @dinahansen)
Sophie Sunde i vide, ripped jeans. (Foto: Instagram @sophiess)

Split leg

Splitt nederst på buksebeina gir antrekket litt ekstra spice, enten du går for boots eller sneakers eller hæler. I tillegg løfter det tross alt frem skoen på en spenstig måte!

Tine Andrea Lauvli i jeans med split nede. (Foto: Instagram @tineandreaa)
Nina Sandbech i blå jeans med splitt. (Foto: Instagram @ninasandbech)

Les også: Disse 12 trenchcoatene ønsker vi oss nå

Siste saker

Mest lest nå
Les mer