Jo eldre en blir jo mer utvikler innholdet i sminkeveska seg. Likevel sendes de fleste tilbake til svunnen tid når de får fatt på en lipgloss med lukt, smak og farge som et eller annet syntetisk fra smågodthylla.
Oppkalt etter enhver frankofils favoritt, kommer sminken fra Ladurée Les Merveilleuses pent pakket inn i yndig og vintage-inspirert forpakning. Ifølge nettsiden ble produktet laget for kvinner som liker å være kvinner og ifølge en av de markedsansvarlige hos Ladurée er hovedfokuset på blushen.
– Den viktigtste delen for et uttrykk er området rundt kinnet. Under det 18. århundre i Frankrike var farge i kinnene det eneste kvinner fikk lov til å ha på ansiktet for å gjøre seg mer attraktiv, sier han til The Cut.
Les også: H&M har kjøpt seg inn i denne svenske toppbloggerens klesmerke
De som ønsker seg en av disse lekre eskene i samlingen må dog kjøpe flybilletter til enten Asia eller Paris. I Paris finnes produktene hos tre av deres Sephora-butikker (Champs Elysees, Haussmann og Madeleine).
