Calvin Kleins kreative ledere gir seg

Publisert:

Del innlegg:

b226aa6cd3cd6e6250f6e614ec8d330a-001

Etter flere måneder med spekulasjoner ble det for få timer siden siden kjent at Franscisco Costa og Italo Zucchelli går av som kreative ledere for Calvin Klein.

Merkets CEO, Steve Shiffman, har i en uttalelse i dag sagt at denne kreative strategien markerer begynnelsen på et nytt kapittel, i etterkant av at Calvin Klein pensjonerte seg og solgte selskapet i 2003.

– Jeg vil gjerne få takke Franscisco og Italo for deres urokkelige forpliktelse og alt de har oppnådd i løpet av de siste ti årene. De har begge bidratt til å gjøre Calvin Klein til et ledende merke i den internasjonale moteindustrien med sitt fokus, sin dedikasjon og kreativitet, forteller Shiffman.

Calvin Klein er i likhet med merker som Burberry i ferd med å samle sammen de ulike undermerkene til ett enkelt merke, for å bli mer konkurransedyktige og ha én unison stemme.

Det har lenge summet i bransjen om at Raf Simons er på vei inn som ny kreativ leder for Calvin Klein, men ingenting er blitt bekreftet foreløpig.

Han har en såkalt «non-compete» avtale med Christian Dior, der han tidligere var sjefsdesigner, som gjør at han ikke kan påta seg en annen likende stilling før sommeren 2016.

Les også: Derfor sluttet Raf Simons hos Dior

Siste artikler

Oscar 2026: Norsk filmhistorie skrevet i Hollywood

Etter flere tiår med nominasjoner og nesten-treff, skjedde det endelig. I natt ble Dolby Theatre i Los Angeles...

M&H tipser: vårens fineste jakker til han

Våren kommer sakte men sikkert, og vi kjenner på stor glede av at snøen smelter og temperaturene stiger....

Dette står øverst på ønskelisten nå

En ny uke er straks forbi og vi er allerede godt inn i mars. Jeg kjenner på at...

Her får du matcha i Oslo: den grønne kaffekonkurrenten

Den er grønn, litt bitter og plutselig overalt. Nå er den enklere å finne enn tidligere, og matcha...

En ny æra i Chanel: bringer Matthieu Blazy motehuset ny energi?

Da Matthieu Blazy tok over som kreativ direktør i Chanel, fulgte både forventninger og skepsis. Nå begynner de...

Disse er nominert til Årets Kvinne 2026

Torsdag 12. mars deles Villoid-prisen 2026 ut. Prisen løfter frem kvinner som inspirerer, skaper og bryter barrierer i...

Ukens Onsdagsquiz: 20 spørsmål

Quizen starter med tre aktuelle spørsmål. Deretter følger sytten spørsmål i ulike kategorier som jeg har forsøkt å...

Påskeferie til fjells? Få den fineste stilen til årets afterski!

Har du tenkt deg til fjellet i påsken? Der blir du ikke alene! Vi krysser fingrene for masse...