Tyler, the Creator kommer med kolleksjon for Louis Vuitton

Publisert:

Del innlegg:

Snart kan du kle deg som artisten!

Den 21. mars lanserer Tyler, the Creator en kolleksjon med det franske motehuset, Louis Vuitton. Han ble invitert til å designe kolleksjonen av kameraten Pharrell Williams, som tok over som kreativ direktør for Louis Vuitton herreklær i 2023.

Selv om duoen aldri har designet klær sammen, har de jobbet sammen med flere musikalske prosjekter – som blant annet William sin låt Cash in Cash Out i 2022.

Se på gutta boys, Pharrell Williams og Tyler, the Creator. Foto: Instagram/ @feliciathegoat
Se på gutta boys, Pharrell Williams og Tyler, the Creator. Foto: Instagram/ @feliciathegoat

Samarbeidet mellom Tyler, the Creator og Louis Vuitton ble kunngjort på Instagram tidligere denne uken.

Under kunngjøring skriver rapperen at vi kan forvente oss håndtegnede monogrammer, bølgete såler, vaffel- og smørsandaler, hunder, pastellfarger, – og alt det der.

– Jeg ønsket å blande stilen min og Louis Vuitton sin merkevare sammen på en måte som føltes litt lunefull, men som fortsatt kan brukes på bensinstasjonen på en tirsdag, skriver han videre.

Kolleksjonen blir tilgjengelig 21. mars. 
Foto: Instagram/ @feliciathegoat
Kolleksjonen blir tilgjengelig 21. mars.
Foto: Instagram/ @feliciathegoat
Tyler, the Creator ønsket å skape en lunefull kolleksjon. Foto: Instagram/ @feliciathegoat
Tyler, the Creator ønsket å skape en lunefull kolleksjon. Foto: Instagram/ @feliciathegoat

Sammen med klærne og håndbagsjen, inneholder kolleksjonen en rekke ting til hjemmet – blant annet et sjakkbrett.

Sjakkbrettet er en av favorittingene Tyler, the Creator noen gang har laget, uttalte han i kunngjøringen av samarbeidet.

I tillegg er rapperen ganske glad i vesker, og poserer stadig vekk med en håndkoffert eller veske i hånden. Det blir spennende å se hans vri på Louis Vuitton-kofferten!

Louis Vuitton x Tyler, the Creator. Foto: Instagram/ @feliciathegoat
Rapperens kolleksjon for det franske motehuset blir nok en hit! Foto: Instagram/ @feliciathegoat

Sjakkbrettet rapperen elsker!
Foto: Instagram/ @feliciathegoat
Sjakkbrettet rapperen elsker!
Foto: Instagram/ @feliciathegoat
Kanskje bølgete sko blir årets trend?
Foto: Instagram/ @feliciathegoat
Kanskje bølgete sko blir årets trend?
Foto: Instagram/ @feliciathegoat

Ifølge HypeBeast er ikke dette første gangen rapperen jobber med Louis Vuitton. Under høstens herreshow for 2022 syklet han ned catwalken for det franske motehuset.

Tyler, the Creator er ikke helt fremmed for motebransjen. Med sin unike stil er han et moteikon, og en som rocker den populære bestefarstilen.

Rapperen har også to egne motemerker, Golf Wang og Le Fleur.

Golf Wang selger for der meste t-skjorter og baseballcapser, mens Le Fleur er mer designerklær med grafisk trykk og fargerik strikk.

Hva tenker du om kolleksjonen?

Les også: Jacquemus og Nike med ikonisk samarbeid

Siste artikler

M&H tester årets julekalendere: disse er verdt pengene

DEL 1 Julekalenderne er en like stor del av førjulstiden som gløgg og julemusikk. Men når prislappen ofte er...

Oslo Runway dag 2: Fra snø til mørk glamour

Snø på catwalken, langbordslunsj under åpen himmel og en finale badet i smykker og sorte stearinlys. Dag to...

Dette likte vi best fra dag 1 av Oslo Runway

Det har gått to dager siden Oslo Runway sparket i gang årets moteuke, og enkelte øyeblikk sitter igjen....

I klesskapet til: Madeleine Pedersen

Madeleine Pedersen har vært et kjent navn i den norske influenserbransjen i en årrekke. Med en tydelig sans...

Dette skjer i Oslo i september

Sommeren er på hell, men Oslo har ingen planer om å roe ned. September byr på konserter, nye...

Oslos beste og dårligste: matcha

Matcha-feberen nekter å gi seg, og vi tipser dere nok en gang. Oslo har nemlig begynt å ta...

Dette er høstens fineste tilbehørstrender

Tanken om at tilbehør bare er prikken over i-en legger vi herved til side. Denne høsten er det...

I klesskapet til: Chris Holsten

Han har gått fra engelskspråklig pop til å bli en av landets mest folkekjære artister, med Spellemann-priser, utsolgte...