Kostymedesigneren for Emily in Paris om sesong 3

Publisert:

Del innlegg:

– Å ha fått så mye kritikk for de tidligere sesongene får deg til å vokse.

I morgen er det endelig tid for en ny sesong av Netflix-serien Emily in Paris. Etter ett års ventetid får vi omsider vite om Emily velger å forbli hos Savoir eller om hun går over til teamet bestående av Sylvi, Luc og Julien.

Og ikke minst til det store spørsmålet: skal hun prøve seg på et langdistanseforhold med Alfie eller forsøke å få Gabriel tilbake (som nå er sammen med Camille igjen…)?

Men det er ikke bare drama på jobb- og kjærlighetsfronten til Emily som venter oss. En ny sesong betyr selvsagt også mange nye antrekk. For det er ikke til å legge skjul på at moteøyeblikkene i serien har fått minst like mye oppmerksomhet som alt det andre.

Så, hva kan vi forvente av Emily in Paris sesong 3?

Kostymedesigneren for Emily in Paris om sesong 3
Gleder du deg til en ny sesong av Emily in Paris? Foto: Netflix

WWD har tatt en prat med kostymedesigner Marylin Fitoussi om den kommende sesongen.

Hun har tatt over rollen som hovedkostymedesigner etter Patricia Field. Og én ting er sikkert – hun er ikke opptatt av å skape nye trender. Faktisk ble hun overrasket da hun innså hvor stor påvirkning moten i de tidligere sesongene har hatt på folk.

– Jeg skjønte ikke helt hva som foregikk. Det er sannsynligvis bedre sånn, for da kan jeg jobbe uten stress. Tankene mine er klare og rolige, sier hun.

Men det betyr ikke at hun ikke tar til seg tidligere kritikk mot antrekkene i Emily in Paris. For la oss være ærlige – vi har sett Emily kledd i mye rart gjennom to sesonger.

– Hva andre har å si hjelper meg med å bli sterkere, og gjøre ting verre på en måte. Å ha fått så mye kritikk for de tidligere sesongene får deg til å vokse. Oppdraget mitt ble fullført, sier Fitoussi.

– Hvis 50 prosent elsket serien og 50 prosent hatet den, betyr det at vi vekket en reaksjon. Det jeg gjorde var ikke nøytralt. Du kan like det eller hate det, men det var et statement.

Fitoussi forteller at hun ønsker å vise at Emily har omfavnet den franske kulturen i den nye sesongen.

– Vi visste at vi måtte skape en utvikling. Nå vet vi at den unge amerikaneren blir i Paris. Jeg ville vise hvor mye hun kan omfavne den franske kulturen som hun har observert de tidligere sesongene, sier hun.

Men det er ikke bare enkelt å sette sammen antrekk for en hel sesong. Fitoussi og teamet hadde over 40 000 plagg og tilbehør å velge fra.

– Det var som et museum, men vi var veldig organiserte. Et team bestående av to personer tok imot og pakket alt som ble levert på kontoret, enten det var lånt eller kjøpt, forteller Fitoussi.

– De holdt også styr på alle nødvendige datoer for returer og plagg som skulle brukes til fotoshoots. Vi er fryktelig organiserte. Det er som en hær inne på utstillingsrommet.

Kostymedesigneren for Emily in Paris om sesong 3
Kostymedesigneren forteller at hun ønsker å vise at Emily har omfavnet den franske kulturen. Foto: Netflix

Fitoussi har også samarbeidet med Lily Collins om antrekkene til Emily.

Hun forteller at skuespilleren stadig blir tryggere i rollen sin og at de derfor kan snakke åpent og utvikle karakteren på skjermen. Collins kan også gi tilbakemeldinger dersom hun synes noen av antrekkene er for likt noe vi har sett tidligere.

– Det har vært veldig hjelpsomt for å pushe meg utover mine grenser, sier Fitoussi.

– Hun er en veldig dyp person og er respektfull overfor alle på sett. Hun kan navnet på alle.

Kostymedesigneren for Emily in Paris om sesong 3
Skuespillerne kan også være med på å påvirke antrekkene. Foto: Netflix

Kostymedesigneren er glad for at mange er begeistret for Philippine Leroy-Beualieu sin karakter, Sylvie.

– For en kvinne av hennes og min generasjon er hun kanskje den type person vi har ventet på. Hun bestemte seg for å ikke gjemme aldringstegn på kroppen, sier Fitoussi.

– I sesong 1 hadde hun en scene der hun kunne dekke til armene og ryggen. Men hun valgte å vise huden til en kvinne som begynner å eldes. Hun var tøff nok, og villig, til å gjøre det og bestemme at de trenger å se hvordan hendene og kroppen hennes er nå. Hun er en veldig vakker kvinne.

Fitoussi kan fortelle at vi i sesong 3 vil se hat/elsk-forholdet mellom Sylvie og Emily utspille seg gjennom antrekkene deres, i form av at Sylvie kan omfavne sterke farger på en selvsikker måte som Emily. Emily på den andre siden kan låne litt av Sylvie sin stil, ved for eksempel å kle seg i bukser med høyt liv.

Kostymedesigneren for Emily in Paris om sesong 3
Sylvie, Julien og Luc i sesong 3. Foto: Netflix

Skal vi tro Fitoussi kan vi forvente å se Samuel Arnold sin karakter, Julien, i enda mer farger i sesong 3.

– Da jeg først møtte Samuel var han veldig sjenert. Han kledde seg alltid i sort eller mørkeblått. Han kledde seg aldri i farger, forteller hun.

– Men nå spør han mer og mer om farger. Han pusher meg til mer eklektiske ting og han vil at jeg skal ta flere sjanser med silhuetter, legger hun til.

Les også: Emily in Paris-stjernen valgte norsk design

Siste artikler

Kim Kardashians SKIMS åpner sin første dedikerte butikk i Norge

Undertøy, shapewear og loungewear: den 12. november åpner etter planen en egen SKIMS-butikk på Steen & Strøm i...

Hjemmelaget gavekalender til henne: 24 tips

Lager du julekalenderen selv i år? Her finner du 24 gavetips til henne, for en desember fylt med...

I klesskapet til: André Elmenhorst

André Elmenhorst sverger til klassiske snitt, men lar gjerne slitte plagg bryte opp antrekket. Og skal du først...

Slik kledde gjestene seg da Oslo Runway rundet av sesongen

Vi rettet kameraet mot gjestene på Oslo Runways avslutningsfest. Onsdag 28. oktober var det tid for å samle motebransjen...

I klesskapet til: Marie-Louise Lange

Vintage-referanser, store jakker og en forkjærlighet for dyreprint. Marie-Louise Lange liker klær med karakter, og synes ikke det...

MOTHER tar oss med tilbake til platesjappa

Det amerikanske denimmerket MOTHER har slått seg sammen med den legendariske platebutikken Amoeba Music. Resultatet er en kapselkolleksjon...

Herremote 2026: Brunt er det nye svarte, og andre nyheter for garderoben

Denne sesongen handler herremoten litt mindre om å skille seg ut, og heller mer om å se gjennomført...

Ganni x Lululemon kommer torsdag: Leopardtights, rysjer og benvarmere

Danske Ganni og Lululemon slipper en 80-tallsinspirert treningskolleksjon torsdag 15. oktober. Her er plaggene og prisene. Danske Ganni og...

Michelin-restauranter i Norge: her finner du en stjerne nær deg

Alle de 21 norske Michelin-restaurantene for 2026, sortert etter by, så du finner nærmeste stjerne, hva det koster for to og om det er verdt en reise.

Julemarked i Oslo 2026: datoer, åpningstider og tips fra oss som bor her

Skal du til Oslo på julehandel? Jul i Vinterland er åpent hver dag og gratis fram til 3. januar 2027, og OBOS-medlemmer kommer gratis inn på Folkemuseets julemarked lørdag 5. desember.

Ting å gjøre i Oslo: 40 tips fra oss som bor her

Planlegger du en helg i Oslo? De 40 tipsene er sortert etter situasjon: gratis, regnvær, med barn, oppe i marka og ute om kvelden, med ungdomsrabatter og T-banestengingen i november.

Hotell i Tromsø: 10 steder å bo i nordlyssesongen

Skal du fly nordover fra Oslo for å se nordlys? Her er ti steder å bo i Tromsø, sortert etter budsjett, barn, bil og hund, med priser på parkering og kjæledyr.

Steder å besøke i Norge: 25 steder vi tar med gjestene våre

Får du besøk fra utlandet? Dette er de 25 stedene vi tar med våre egne gjester til, sortert etter én dag, en helg, en uke og en tur nordover, med togtider og priser.

Ting å gjøre i Bergen: 25 tips, uansett vær

Skal du til Bergen på helgetur eller i jula? De 25 tipsene er sortert etter situasjon: gratis, regn, med barn, jul og opp på fjellet, med reisetid fra Oslo og familiepriser.

Ting å gjøre i Stavanger: 20 tips utenom Preikestolen

En vinterhelg i Stavanger: 20 tips sortert etter situasjon, med student- og familiepriser, fjordcruise i romjula og hva som er stengt fram til nyttår.

Ting å gjøre i Ålesund: 15 tips for en helg

En helg i Ålesund: 15 tips sortert etter situasjon, fra Aksla og jugendbyen til Atlanterhavsparken og Alnes fyr, med familiepriser og vinteråpningstider.