– Dersom du klarer å gjennomføre en look med personlighet og sjel, kan jeg være snill og spandere en Pepsi Max på deg.
I denne spalten intervjuer Melk & Honning spesielt utvalgte personer om blant annet stil, inspirasjon, bomkjøp, yndlingsplagg og hva som står øverst på ønskelista.
I ukens Stilorama har vi tatt en prat med Milie Birkelund om stil og inspirasjon.
Hun er en 20 år gammel Oslo-jente som elsker trening, sola, mennesker og klær. I august i fjor flyttet hun til Trondheim for å gå idrettslinja på folkehøyskole, i tillegg til å bidra i ungdomsprogrammet Unormal på NRK.
Beskriv stilen din med tre ord?
– Allsidig, variert og enkel.


Hvem er ditt norske og hvem er ditt internasjonale stilikon?
– Mitt norske stilikon har nå en periode vært alpinist Lucas Braathen. Jeg synes han har en rå evne til å kombinere ulike plagg og tilbehør, slik at det blir dannet en helhet med variasjon. Jeg beundrer også evnen hans til å uttrykke seg gjennom klær og mote. Det er så mye sjel og personlighet i det!
– Jeg har ingen konkrete internasjonale stilikoner. Men jeg er glad i å scrolle på TikTok og Instagram, og hente inspirasjon fra enkelte som dukker opp i feeden min. Det beste er at det varierer sånn hvem og hva slags folk som dukker opp.
Hvilken by gir deg mest inspo?
– Av byene jeg har vært i og kjenner til, må det nok bli København.
– Det er en by med mye liv, ulike mennesker og klesstiler, sier Milie Birkelund.

Hva er din «hverdagsuniform»?
– Helst hvite sneakers, et par baggy jeans og en basic t-skjorte under en collegegenser. Topper det hele med en caps, mest sannsynlig en litt for stor jakke jeg har thrifta, ringer, og et svart headset.
Hva har du på deg på fest?
– Det kan variere veldig i hva slags type klær, men jeg er veldig glad i å holde det rent og stilig. Som regel går jeg for helsvart.
Hva er det kjæreste du har i garderoben?
– Det er en fargerik genser jeg har arvet av mamma som hun kun brukte på hytta fra jeg var liten og fram til jeg fikk den <3
Hva er ditt største bomkjøp?
– De er det dessverre fler av, hehe. Den største bommen er nok at jeg stadig vekk utsetter å gjøre noe med det jeg har kjøpt…

Du har fem minutter før du må løpe ut av døra; Hva gjør du?
– Mest sannsynlig prøver jeg enten å bestemme meg for om jeg skal gå med caps eller uten, eller hvilken jakke jeg skal ha på meg.
Hva står på ønskelisten din akkurat nå?
– En steamer jeg også kan ta med meg på reise!
Hvilken trend kan Norge ta en pause fra nå?
– Det har jeg ikke satt meg nok inn i, så aner ikke.
Minimalist eller maksimalist?
– Minimalist.
Hvem ville du raidet klesskapet til: Carrie Bradshaw eller Bella Hadid?
– Må nok bli Bella Hadid.
Jeans eller dressbukse?
– Jeans.

Skinnjakke eller blazer?
– Skinnjakke.
Hva slags look imponerer man deg med på date?
– Oi, det har jeg aldri tenkt på før. Jeg har nok ikke en spesifikk look å vise til.
– Men dersom du klarer å gjennomføre en look med personlighet og sjel, kan jeg være snill og spandere en Pepsi Max på deg.
Nevn tre must haves i garderoben din.
– Baggy olabukser, en hvit t-skjorte og en grå hettegenser.
Les også: STILORAMA: Frida Hollund