SKIMS kommer til Norge

Publisert:

Del innlegg:

Det har ligget i luften en stund, og nå er det endelig bekreftet: Kim Kardashians undertøy- og shapewear-imperium Skims lanseres i Norge senere i år.

Nyheten ble først omtalt av KK, som kunne avsløre at merket får norsk distribusjon gjennom Infinite Agency. Dermed følger Norge etter Danmark, der Skims åpnet shop-in-shop på Illum i København i fjor.

Skims i første omgang bli tilgjengelig i utvalgte storbyer som Oslo, Bergen, Trondheim og Stavanger. I hovedstaden skal det åpnes en egen shop-in-shop på Steen & Strøm.

Foto: @skims via Instagram

Fra kontrovers til milliardbusiness

Skims ble grunnlagt i 2019 av Kim Kardashian og entreprenøren Jens Grede. Opprinnelig bar merket navnet Kimono, men etter kraftig kritikk for kulturell appropriasjon ble det raskt endret til Skims.

Siden den gang har selskapet vokst eksplosivt. Merket er i dag særlig kjent for sitt inkluderende størrelsesspenn, nøytrale fargepalett og undertøy som balanserer komfort og form, markedsført med Kardashians sedvanlige blanding av popkultur, sexleketøy-estetikk og virale kampanjer.

I 2025 ble Skims verdsatt til over fem milliarder dollar etter en større investeringsrunde. Kardashian selv eier fortsatt en betydelig andel av selskapet, og store deler av hennes formue er knyttet nettopp til Skims-suksessen.

Foto: @skims via Instagram

Mer enn bare shapewear

Selv om Skims startet med shapewear, har merket de siste årene utvidet sortimentet til å inkludere undertøy, loungewear, treningstøy og badetøy som ofte er utsolgt minutter etter lansering. Samarbeid med alt fra Fendi til NBA har bidratt til å gjøre merket til mer enn bare et Kardashian-prosjekt: Skims har blitt en del av motebildet.

At merket nå kommer til Norge, markerer et nytt steg i Skims’ europeiske ekspansjon og gir norske kunder muligheten til å handle kolleksjonene fysisk, uten å måtte bestille fra utlandet.

Foreløpig er detaljene rundt åpningen sparsomme, men lanseringen er ventet til høsten 2026.

Så gjenstår det bare å se: Blir det kø utenfor Steen & Strøm når Kim Kardashians mest kroppsnære merkevare inntar Oslo?

Foto: @skims via Instagram

Siste artikler

Oscar 2026: Norsk filmhistorie skrevet i Hollywood

Etter flere tiår med nominasjoner og nesten-treff, skjedde det endelig. I natt ble Dolby Theatre i Los Angeles...

M&H tipser: vårens fineste jakker til han

Våren kommer sakte men sikkert, og vi kjenner på stor glede av at snøen smelter og temperaturene stiger....

Dette står øverst på ønskelisten nå

En ny uke er straks forbi og vi er allerede godt inn i mars. Jeg kjenner på at...

Her får du matcha i Oslo: den grønne kaffekonkurrenten

Den er grønn, litt bitter og plutselig overalt. Nå er den enklere å finne enn tidligere, og matcha...

En ny æra i Chanel: bringer Matthieu Blazy motehuset ny energi?

Da Matthieu Blazy tok over som kreativ direktør i Chanel, fulgte både forventninger og skepsis. Nå begynner de...

Disse er nominert til Årets Kvinne 2026

Torsdag 12. mars deles Villoid-prisen 2026 ut. Prisen løfter frem kvinner som inspirerer, skaper og bryter barrierer i...

Ukens Onsdagsquiz: 20 spørsmål

Quizen starter med tre aktuelle spørsmål. Deretter følger sytten spørsmål i ulike kategorier som jeg har forsøkt å...

Påskeferie til fjells? Få den fineste stilen til årets afterski!

Har du tenkt deg til fjellet i påsken? Der blir du ikke alene! Vi krysser fingrene for masse...