Se Kim Kardashians hjemmelagde sminkevideo

kim-kardashian-vogue-australia-000

Mange er misunnelige på Kim Kardashians garderobe i disse dager som preges av ektemannen Kanye West sin nyeste Yeezy-kolleksjon og jevnlige samarbeid med bestevenn og Balmain-designer Olivier Rousteing. Men også realitystjerna sin plettfrie hud kan få enhver til å kjenne et stikk av misunnelighet.

I en ny video avslører Kim sin høyt etterpurte daglige skjønnhetsrutine. Alle produktene som inngår i rutinen har en samlet verdi på minst 8000 kroner.

Den består av blant annet Neutrogenas sminkeservietter, Giorgio Armani Foundation, highligheren high beam fra Benefit og en meget luksuriøs ansiktskrem fra La Mer som alene koster omkring 2000 kroner. Ifølge Lill-Ann Schjelderup, som er eier og driver av Gimle Parfymeri på Frogner, er dessverre ikke dette produktet tilgjengelig her til lands enda.

– Dette er et spesielt produkt som skal legges utenpå den vanlige fuktighetskremen, og før sminken – men det er likevel ikke en primer, forklarer Schjelderup til Melk & Honning.

Foundationen er derimot ikke i det aller dyreste laget. Giorgio Armani Shaping Cream Foundation, som er den hun trolig bruker i videoen, ligger på 595 kroner, og er å få kjøpt i Norge.

– Giorgio Armani sine foundationer regnes som en av de beste i Europa i tillegg til å ha en rimelig pris, sier skjønnhetsguruen.

Den nest eldste i Kardashian-klanen deler også sine tips til hvordan hun dekker de mørke ringene under øyene og hvordan man countourer på bare få minutter.

Se hele skjønnhetsrutinen her:

Les også: Dette er de nye sminketrendene ifølge Oslo Runways makeup-artist

Les også
Vårens kuleste skotrend: 9 ballerina-sneakers vi ønsker oss nå

Siste saker

Mest lest nå
Les mer