Paris Hilton sin stop being poor-topp er fake
Husker du denne?

Paris Hilton sin berømte «stop being poor»-topp er fake

– Ikke tro alt du leser, advarer Paris Hilton.

Paris Hilton var på et tidspunkt jenta alle ville være – helt til hun ikke var det lenger. Hun var den ukronede party-prinsessa og dronningen av noughties, skaperen av uttrykket «That’s hot» og verdens største Juicy Couture-fan.

Hun var også kontroversiell, etter manges mening bortskjemt og ikke fremmed for å tråkke verken i salaten eller komme med diverse sleivspark.

Nå forsøker hun å gjenopprette sitt frynsete rykte, og er på full fart inn i moteverdenen igjen.

En ny dokumentar kaster nemlig nytt lys over Paris Hilton image.

Også på TikTok, der 40-åringen er aktiv, tar hun et oppgjør med sin fortid.

Les også: Er jakke-stuntet til Melania Trump avslørt?

– Så, det finnes et bilde av meg online – du har helt sikkert sett det, sier Paris Hilton i en video postet der.

Videoen, som viser henne i den famøse «stop being poor»-toppen, er sett 5 millioner ganger.

Slik så den egentlig ut – toppen som Paris Hilton bar under motevisningen til søsteren Nicky Hilton i 2005 i Las Vegas. (Foto: Christina Elliott/FilmMagic)

– Jeg hadde aldri på den toppen. Det var photoshoppet. Alle tror den er ekte, men det er ikke sant, fortsetter hun.

– Dette er hva det egentlig stod, sier hun, og viser et bilde av toppen med påskriften «stop being desperate», før hun runder av med advarselen:

– Ikke tro alt du leser.

Toppen var fra søsteren Nickis merke Chick by Nicky Hilton som nå er nedlagt. Det var under lanseringen i 2005 at bildene av Paris iført toppen gikk viralt.

Har du imidlertid tatt bildet for god fisk, skal du ikke ha dårlig samvittighet, skriver Vogue. Paris Hilton var en stund kjent for å bære til dels kontroversielle utsagn trykket på klærne sine, slik som den famøse rosa toppen med påskriften «That’s hot» foran og «You’re not» bak.

Les også: Slik reagerer moteverdenen på Melania Trumps «I don’t care»-jakke

Siste saker

Mest lest nå
Les mer