Melk & Honning oppsummerer ukas viktigste motenyheter fra inn- og utland.
– Har Moschino hermet etter norsk designer? Edda Gimnes mener det italienske motehuset med Jeremy Scott i spissen har kopiert hennes design. Det har blitt plukket opp internasjonalt blant annet av motepolitiet @dietprada. Scott på sin side nekter for anklagene.
– Spanske Vogue mener norske Maren Schia er en av de nye street style-stjernene. Det skriver den spanske utgaven av motemagasinet.
– Japansk motemogul blir den første måneturisten. Yusaku Maezawa er den første passasjeren på Elon Musk og SpaceX’ måneferd, og med seg tar han ni av sine favorittkunstnere.
– Aurora Aksnes hylles i den amerikanske utgaven av L’Officiel. I regi av stylist og Norges-venn Yael Quint har artisten fått både intervju og shoot kledd i norsk design. Se eksklusive backstage-bilder fra shooten her.
– Det har også Emma Ellingsen som i W Magazine er kledd i merker som Holzweiler og Tom Wood. «Er hun Norges svar på Kendall Jenner?», spør magasinet.
– Holzweiler er det skandinaviske motemerket nordmenn søker mest etter på nett. Det viser statistikk fra Semrush.
– «Han kjører veldig safe», mener internasjonal motekritiker om Riccardo Tisci sin Burberry-debut under moteuka i London.