Hopp til hovedinnhold Hopp til Søk Hopp til Sidebar
Foto: Instagram @sry.will - @yasminhero - @idabroen - @waitsui

Min ønskeliste: 4 gorpcore-fans om hva de håper å få til jul

Her er det Ida Broen, Wai Tsui, William Simensen Eljarbø og Yasmin Hassan ønsker seg.

Det er fremdeles ganske tidlig i desember, men erfaringen tilsier at ukene før jul suser forbi i et voldsomt tempo.

Kanskje har du for lengst sendt ønskeliste til dine nære og kjære og fikk huket av en del julegavekjøp på Black Friday. Men om du fremdeles lurer på hva du skal ønske deg – eller hva du skal kjøpe til andre – kan du få tips i Melk & Honnings nye artikkelserie: Min ønskeliste.

I tiden frem mot julaften vil vi forhøre oss med influencere, kjente fjes og fashionistaer om hva de ønsker seg til jul.

Denne uka har vi snakket med gorpcore-fansene.

Her er det Ida Broen, Wai Tsui, William Simensen Eljarbø og Yasmin Hassan har på sine ønskelister.

Les også: 3 fashionistaer om hva de håper å få til jul

Ida Broen

Influencer og PR & creative consultant hos Arc’teryx

Min ønskeliste: 4 gorpcore-fans om hva de håper å få til jul
Foto: Instagram/@idabroen

Hvilke fem gorpcore-relaterte ting ønsker du deg til jul? 

– Skoene Roccia Vet fra samarbeidet mellom Yme og Diemme

Roccia Vet fra Yme x Diemme, kr 4399 hos Yme

– Dunjakka Shiny Down Jacket fra ROA

– Skoene Quest GTX Advanced fra Salomon

– Jakka Cerium Hoody fra Arc’Teryx

Min ønskeliste: 4 gorpcore-fans om hva de håper å få til jul
Cerium Hoody, kr 4499 hos Arc’Teryx

– Beige slippers fra Subu

Hvis du kunne ønske deg hva du ville innen denne kategorien – uten noen øvre grense prismessig – hva ville du ønsket deg da? 

– Alt fra system_A fra Arcteryx, ROA, ACG og så videre. Er så mange merker og produkter jeg ønsker meg. Jacquemus sin nye kolleksjon er jeg også obsessed med. Disse fra Acics i samarbeid med Hysteric Glamour er rå:

Min ønskeliste: 4 gorpcore-fans om hva de håper å få til jul
Foto: Instagram/@hikingpatrol

– Men jeg vil helst ha funksjonelle, tidløse plagg jeg kan ha med meg år etter år. Har begynt å tenke mer igjennom hva jeg kjøper og ønsker meg. Ønsker meg for eksempel en god jakke. Den typen produkter kan ofte koste mer, men så varer de i 10-20 år også. 

Les også
Skinny jeans gjør comeback i 2025

Hva er den morsomste eller rareste gaven du har fått?

– Hm, det må nok være sånne morsomme små kosebamser som danser til julemusikk fra onkelen min som er halvt amerikansk, haha.

– Jeg bodde også i USA i fjor høst og under julen. Helt annen kultur der og er ingen som er bedre på julestemning enn dem. Helt sinnsyke lys og figurer!

Hva håper du ikke dukker opp under juletreet med ’Til Ida’ på merkelappen?

– Generelt ting jeg IKKE trenger. I år som alle andre år har jeg sagt at jeg ikke vil få noe bare for å få noe.

Les også: Dette er mote-Norges mektigste i 2022

Wai Tsui

Wai Tsui. Foto: Privat

Grunnlegger av og kurator for Hiking Patrol

Hvilke fem gorpcore-relaterte ting ønsker du deg til jul? 

– Vesten Insulated Vest fra Goldwin

Insulated vest, kr 3929 hos Goldwin 0

– Frakken Monitor Coat fra Arc’Teryx

– Jakka Cerium Hoody fra Arc’Teryx

– Nettet Gebo Bag fra Klättermusen

Gebo Bag, kr 699 hos Klättermusen

– Hanskene Cross Warm fra Salomon

Hvis du kunne ønske deg hva du ville innen denne kategorien – uten noen øvre grense prismessig – hva ville du ønsket deg da? 

– The North Face Geodome tent

Min ønskeliste: 4 gorpcore-fans om hva de håper å få til jul
Foto: The North Face

Hva er den morsomste eller rareste gaven du har fått?

– Lian, barnet mitt på 3 år.

Hva håper du ikke dukker opp under juletreet med ’Til Wai’ på merkelappen? 

– Moonboots eller Amundsen-klær.

William Simensen Eljarbø

Fotograf

Min ønskeliste: 4 gorpcore-fans om hva de håper å få til jul
Foto: Instagram/@sry.will

Hvilke fem gorpcore-relaterte ting ønsker du deg til jul? 

– Ønsker meg noen nye tursko. Akkurat nå ser jeg på Salomon Toundra Forces CSWP. Er også på utkikk etter en ny Arc’teryx Beta LT i en grønn farge.

Salomon Tundra Forces CSWP, kr 2200 hos Salomon

– Syntes også sling bagen til Osprey er veldig tøff. Er også alltid på utikk etter nye cargos og parachute/snopants. Til slutt et bluetooth-headset.

Les også
Over og ut for Y/Project
Sling bagen, kr 500 hos Osprey

Hvis du kunne ønske deg hva du ville innen denne kategorien – uten noen øvre grense prismessig – hva ville du ønsket deg da? 

– Må nesten Maharishi snopants da det har vært noe jeg har ønsket meg i siden 2019.

Maharishi Original snopants, kr 3100 hos Maharishi

Hva er den rareste eller morsomste gaven du har fått noensinne? 

– Rareste gaven jeg har fått noensinne egner seg ikke for media, hehe.

Les også: 5 opplevelser du kan gi bort i gave

Yasmin Hassan

Kreativ leder i Vimo media

Foto: Instagram/@yasminhero

Hvilke fem gorpcore-relaterte ting ønsker du deg til jul? 

– Jeg er jo veldig glad i at plagg jeg bruker skal være både funksjonelle og ikke minst komfortable. Jeg ville også sagt at mye av inspirasjonen min innenfor mote kommer fra Japan. Hovedsakelig designere fra Japan som fokuserer på at plagg skal være så funksjonelle og «cleane» som mulig.

– Ønskelista mi vil derfor ha en god del av akkurat det!

– Først og fremst en enkel, clean og dyp blåfarget gore-tex jakke fra Goldwin.

– Deretter en comfy bukse. Jeg synes Maharishi har veldig kule og komfortable «snopants» som er bukser inspirert av natur, kunst og et fint hint av tech.

– Jeg har allerede noen par av disse, men de er så nice at man nesten trenger flere colorways!

– Man slår aldri feil med en sekk når man først skal ut. Sånn som X-Pac fra AndWander.

X Pac-ryggsekk, kr 2576 hos AndWander

– Hiking bootsa fra Diemme har vært på ønskelista leeenge! Min personlige favoritt er Roccia Vet-modellen i fargen Cognac Suede.

Roccia Vet-boots i cognac suede, kr 4484 hos Diemme

– Til slutt har vi en titanflaske av merket SnowPeak. Flasker er jo veldig praktiske med tanke på at vi bruker de hver dag. Det er noe med denne flasken som snakker til meg, spesielt i fargen Aurora Blue. 

Les også
Norsk merke utsolgt på to timer: - Kvalitet fremfor kvantitet

Hvis du kunne ønske deg hva du ville innen denne kategorien – uten noen øvre grense prismessig – hva ville du ønsket deg da? 

– Hm, jeg synes at denne jakken fra Andwander er heftig. Den er lett, har flere lommer, har refleks (som er veldig viktig) og puster veldig godt.  

– Jeg elsker også linjen som starter fra halsen og går hele veien ned langs armen. Det ga en fin liten ekstra touch på jakken.

Pertex shield rain jacket, kr 5208 hos AndWander

Hva er den morsomste eller rareste gaven du har fått?

– Den morsomste gaven jeg har fått må være en Manga som heter Chainsaw Man. Jeg ønsket meg boka i en lang periode, men den hadde ikke kommet ut på engelsk helt enda. Jeg fikk boken der alt stod på japansk. Den endte opp med å bli en veldig fin dekorasjon til rommet mitt ❤️

Hva håper du ikke dukker opp under juletreet med ‘Til Yasmin’ på merkelappen? :))

– Jeg vil alltid være veldig takknemlig uansett hva jeg får i gave – så lenge det ikke er et inkassovarsel fra Klarna, haha.

Siste saker

Mest lest nå
Les mer