Hopp til hovedinnhold Hopp til Søk Hopp til Sidebar

Adidas annonserer fremtidens joggesko

Av Ingeborg Aspeli

Adidas annonserte nylig sin modellen Futurecraft 3D, hvor sålen blir produsert med 3D printer. Adidas er kjent for å være innovative, har med dette skapt en joggesko som med letthet kan fremstilles etter individuelle behov.

Når modellen lanseres er usikkert, men målet er at det skal være en 3D printer i butikk slik at man kan få spesialtilpasset såle der og da.

Hvis utviklingen fortsetter, er det kanskje ikke lenge til du kan produsere dine egne sneakers hjemme i stua, som forøvrig er Kanye West sitt verste mareritt.

Les også: Fortvilet Kanye livredd for 3D printing

403670

403652

Flere andre designere satser på 3D. Deriblant Chanel, som for høst 2015 presenterte den ikonisk tweeddrakten, delvis gjort via printing. Også teknologimerker beveger seg inn på motearenaen med bærbar teknologi, såkalte «wearables». Her står Apple Watch i spissen.

Les også: Apple og Hermès designer klokker sammen

Les også
Detaljene som gjør hele antrekket

Siste saker

Mest lest nå
Les mer