Hvem er mest likt i mote-Norge i 2017?

Vi har saumfart Instagram og funnet fram til de mest populære bildene til det norske motefolket.

Inspirert av våre gode venner hos 730 oppsummerer vi også året gjennom Instagram. Vi har saumfart Instagram etter de mest likte bildene i mote-Norge – og for ordens skyld sortert de deretter.

Listen er sortert etter det bildet som fikk mest likes hos hver profil. Vi får derfor et ganske godt overblikk over hva som trigger like-tommelen: Babyer, matchende antrekk med venninner, ikke ha på seg t-skjorte og/eller bukse og kosete kjæreste-bilder er definitivt en vinner.

Se hvem som topper listen her:

1. Frida Aasen / @frida_aasen

Modell

Følgere: 255 000

Totalt antall likes i 2017: 1 338 997

Bilde med mest likes: 58 121

2. Lasse Løkken Matberg / @lasselom

Modell

Følgere: 617 000

Totalt antall likes i 2017: 3 281 113

Bilde med mest likes: 46 945

3. Lea Meyer / @leameyer1

Modell

Følgere: 68 100

Totalt antall likes i 2017: 943 241

Bilde med mest likes: 42 758

4. Jenny Skavlan / @jennyskavlan

Gjenbruks-dronning, designer og skuespiller

Følgere: 364 000

Totalt antall likes i 2017: 1 289 325

Bilde med mest likes: 31 971

 

5. Andreas Eriksen /@dreeriksen

Modell

Følgere: 758 000

Totalt antall likes i 2017: 531 219

Bilde med mest likes: 27 248

6. Anniken Jørgensen/ @annijor

Blogger

Følgere: 236 000

Totalt antall likes i 2017: 3 362 917

Bilde med mest likes: 22 364

 

7. Kristine Ullebø/ @kristineullebo

Blogger/modell

Følgere: 618 000

Totalt antall likes i 2017: 1 713 988

Bilde med mest likes: 16 343

8. Malin Nesvoll / @malin.nesvoll

Youtuber

Følgere: 64 200

Totalt antall likes i 2017:  1556 121

Bilde med mest likes: 14 804

 

9. Alice Wang / @itsalicewang

Stylist

Følgere: 78 00

Totalt antall likes i 2017: 368 507

Bilde med flest likes: 14 219

 

10. Darja Barannik / @darjabarannik

Blogger

Følgere: 102 000

Totalt antall likes i 2017: 829 760

Bilde med mest likes: 11 568

11. Pauline Krokeide / @sovietnam

Modell

Følgere: 78 000

Totalt antall likes i 2017: 784 616

Bilde med mest likes: 11 017

 

12. Anette Haga / @nettenestea

Blogger

Følgere: 102 000

Totalt antall likes i 2017: 368 610

Bilde med mest likes: 10 413

13. Eirin Kristiansen / @eirinkristiansen

Blogger

Følgere: 174 000

Total antall likes i 2017: 1 396 476

Bilde mes mest likes: 9 266

14. Fredrik Risvik / @fredrikrisvik

Blogger

Følgere: 132 000

Totalt antall likes i 2017: 978 416

Bilde med flest likes: 8 180

 

15. Marianne Theodorsen / @marianne_theodorsen 

Marked- og kommunikasjonssjef i Høyer/blogger

Følgere: 44 500

Totalt antall likes i 2017: 320 844

Bilde med mest likes: 8 019

Dette er det nest mest like bilde med 4757 likes, da det mest likte er med nyfødt baby.

16. Janka Polliani / @polliani

Blogger

Følgere: 89 600

Totalt antall likes i 2017: 956 478

Bilde med mest likes: 7 839

17. Maria Skappel Holzweiler / @mariaskappelholzweiler

Designer

Følgere: 51 200

Totalt antall likes i 2017: 116 232

Bilde med mest likes: 7  415

Dette er det nest mest like bilde med 5315 likes, da det mest likte er med nyfødt baby

18. Annabel Rosendahl / @annabelrosendahl

Blogger/ tidligere innkjøper på Høyer

Følgere: 63 100

Totalt antall likes i 2017: 474 428

Bilde med mest likes: 7 340

Ja, dette er også Annabel sitt mest like bilde

19. Hanneli Mustaparta / @hannelim

Modell

Følgere: 251 000

Totalt antall likes i 2017: 121 202

Bilde med mest likes: 6 331

 

20. Celine Aagaard/ @celineaagaard_

Driver av motenettsiden Envelope

Følgere: 149 000

Totalt antall likes i 2017: 1 083 709

Bilde med mest likes: 6 141

 

21. Tine Andrea Storløs / @tineandreaa

Blogger

Følgere: 82 800

Totalt antall likes i 2017: 604 442

Bilde med mest likes i 2017: 5 815

22. Ida Broen / @idabroen 

Instagrammer

Følgere: 32 800

Totalt antall likes i 2017: 387 720

Bilde med mest likes: 5 508

23. Camilla Pihl / @camillapihlno

Blogger/hudpleie-gründer

Følgere: 113 000

Totalt antall likes i 2017: 774 256

Bilde med mest likes: 5 390

24. Marie Murstad / @marie_murstad

Brand Manager i Holzweiler

Følgere: 52 600

Totalt antall likes i 2017: 272 575

Bilde med mest likes: 5 256

Dette er det nest mest like bilde med 4439 likes, da det mest likte er med nyfødt baby

25. Maria Van Nguyen / @mariavannguyen

Blogger/designer

Følgere: 128 000

Totalt antall likes i 2017: 253

Bilde med mest likes: 4 535

 

26. Jan Thomas / @janthomasofficial

Hårstylist

Følgere: 44 700

Totalt antall likes i 2017: 252 844

Bilde med mest likes: 4 205

27. Esra Røise / @esrarois

Ilustratør

Følgere: 65 000

Totalt antall likes i 2017: 313 214

Bilde med mest likes: 4 017

28. Vanessa Rudjord / @vanessarudjord

Blogger, podcaster og designer

Følgere: 44 000

Totalt antall likes i 2017: 172 678

Bilde med mest likes: 3  590

29. Hege Aurelie Badendych / @hegeaurelie

Grunnlegger av The Cool Girl

Følgere: 47 700

Totalt antall likes i 2017: 210 716

Bilde med mest likes: 3 316

30. Nathalie Helgerud / @nathaliehelgerud

Nettredaktør i Elle

Følgere: 23 700

Totalt antall likes i 2017: 155 370

Bilde med mest likes: 2 314

31. Nikolai Danielsen / @nikolai_danielsen

Modell

Følgere: 28 300

Totalt antall likes i 2017: 42 995

Bilde med mest likes: 1 880

32. Guri Heli / @guriheli

Blogger

Følgere: 18 700

Totalt antall likes i 2017: 143 212

Bilde mes mest likes: 1 552

33. Elise By Olsen / @elisebyolsen

Tidligere redaktør av Recens

Følgere: 14 900

Total antall likes i 2017: 51 451

Bilde med mest likes: 1 528

34. Helene Hammer / @helenehammer

Modell

Følgere: 25 600

Totalt antall likes i 2017: 78 208

Bilde med mest likes: 1 049

 

 35. Storm Pedersen / @strompedersen

Blogger/stylist

Følgere: 15 800

Totalt antall likes i 2017: 134  336

Bilde med mest likes: 930

 

PS: Hvis du vil se en mer omfattende liste som tar med alle godfolka i hele Norge, og til og med litt statistikk (!), sjekk ut 730.no.

Se også: Dette var de mest googlede motebegrepene i 2017